Fellingsbro gymnastikförening på språng

Fellingsbro Gymnastikförenings Inspirationsdag är något väldigt många ser fram emot.

Lena Erixon

Lena Erixon säger ”Vi hade vår första Inspirationsdag för 10 år sedan . Från början var väl tanken med Inspirationsdagen att visa omgivningen att vi fanns, att fler skulle få upp ögonen för vår förening och vilja börja träna hos oss.

Efterhand så växte vi som förening och inspirationsdagen blev mer av en ”happening” för våra medlemmar, oss instruktörer och även icke medlemmar.

Inspirationsdagen är ju framförallt gemensam träningsglädje deluxe. Vi tycker är väldigt roligt och att vi hoppas att många kommer och vill fira med oss att vi fyller 80 år i år!!!”

 

About Elias ben Salem 750 Articles
Elias som bor i Fellingsbro är civilingenjör och civilekonom med ett förflutet från flygvapnet, industrin och egen verksamhet. Elias är skaparen, utvecklaren och utföraren av Fellingsbroportalen som han nu tar med sig in i fellingsbro.se.