Nu startar vi årets fotbollssäsong för våra yngsta barn!

Vi har fantastiskt många mycket engagerande klubbar som gör Fellingsbro till ett härligt ställe. Ett av dem med lång tradition är Fellingsbro GOIF.

Håkan Sjöström som länge verkat för barnfotbollen säger:
– I år kommer vi att starta ett nytt lag för våra allra minsta barn födda 2014-2015. Vi kommer att starta söndagen den 2 maj kl 11.00 uppe vid idrottsparken i Fellingsbro. Vi hoppas det är många barn som vill komma och prova på att spela boll!
Förra året hade vi ett mixlag med pojkar och flickor födda 2011-2013. Detta lag har vi år fått äran att dela i två så vi kommer för första gången på många år ha ett tjejlag i vår förening vilket är riktigt kul!
Dessa två lag startar vi upp säsongen onsdag den 5maj kl 18.00 uppe vid idrottsparken i Fellingsbro. Vi hälsar flickor och pojkar varmt välkomna dit!
Titta gärna in på vår hemsida för mer info om vår förening och våra lag Fellingsbro GOIF | laget.se.
Nu hoppas vi på en riktigt bra fotbollssäsong!

Vill du stödja vår förening som stödmedlem blir vi jätteglada. Det går enkelt via Swish nedan.

Har du frågor är det bara att slå en signal till
Håkan Sjöström
070-5465358

About Elias ben Salem 1131 Articles
Elias som bor i Fellingsbro är civilingenjör och civilekonom med ett förflutet från flygvapnet, industrin och egen verksamhet. Elias är skaparen, utvecklaren och utföraren av Fellingsbroportalen som han nu tar med sig in i fellingsbro.se.